İlan Açıklaması

Adanuspark'ta 18. katta, 312 m2, 165m2 kendine ait teras, istenildiği takdirde 2 ayrı daire olarak da kullanılabilen deniz ve adalar manzaralı Dublex. 

Mutfak 19m2, Ayrıca Yemek odası bölümü 18m2, Salon 38m2, Ebeveyn Süiti dahil 3 odada Klima ve Banyo, Komple Rehau Yerden ısıtma, 

Çukurova Gayrimenkul & İnşaat, 1993 yılından beri Adana ve Mersin'de birçok kaliteli ve lüks konut projesi teslim eden ve İstanbul'da iki ilk projesi olan Adanus Park konutları,  size ihtiyacını hissettiğiniz kalite ve güveni bir arada  bulabileceğiniz bir yasam sunuyor. 

 Isı ve ses yalıtımı için özel 30 cm YTONG duvar kullanıldı ve ayrıca 5cm ve 8cm mantolama  uygulandı Yani 38 cm kalınlığında dış duvar.  İstanbul’da yüksek katli binalarda ilk defa bu kadar kalın duvar Adanus Park’da kullanılmıştır. (genelde müteahhitler diş cephede 15 cm tuğla  kullanıyorlar).  

Ayni kattaki  dairelerin diğer daire ile herhangi bir ortak duvarı bulunmaması, arada 110 cm galeri boşluğunun olması ile yan komsunuzdan gelebilecek gürültü vb. gibi etkenlerden koruyup, sessizlik yönünden büyük avantaj sağlamaktadır.  Ayrıca  üst ve alt daire arasına ses olayını engellemek için de özel YTONG kalın asmolen kullandık, yukarı daireden gelebilecek banyo veya atik su sesi ise Alman REHAU sessiz boru kullanımı ile aşağı kata ses gitmemesi sağlanmaktadır.      

Tüm mekanik-sıhhi tesisat aksamlar da REHAU seçildi. Dairelerimizin Isı geçirgenlik katsayısının piyasadaki projelerden çok daha aşağı oranlarda seyretmesi (Piyasada 0,60, projemizde ise 0,25'dir. Değer ne kadar düşükse o kadar iyi.) dairelerin minimum yakıtla maksimum verim sağlamasına neden olacaktır.

Isınma teknolojisinde ise REHAU boru sistemlerinin kullanıldığı Yerden Isıtma sistemi tercih edilmiştir.

PVC  doğramalarımızda  ALMAN SCHUCO'nun etli ve en kalın Pencere sistemlerini kullanmaktayız, özellikle en şiddetli lodos ve 120 km. rüzgâr hızına göre yapılan hesaplamalarında üzerinde dayanımı olan PVC kullanıldı.

Yine en önemli detaylardan olan Asansörler her binada 3 adet KONE marka ,  daire giriş ve iç kapılarda DORTEK markaları ahşap serisi tercih edilmiştir. Parkelerimizde lamine ve yüksek kaliteli Alman Krono Germany marka  olan yerden ısıtmaya uygun, anti Bakteriyel, anti Statik özellikli laminant parkeler tercih edilmiştir. 

Ayrıca , Mutfak Markası olarak Negna  tercihimizin yanı sıra, Mutfak Tezgahları da CORION / MONTELL.  Yangın alarmı, gaz alarmı, renkli video görüntü kapı sistemi  her daire için standarttır.  4 adet A sınıfı enerjili ve zararsız gazlı VAILLANT Klima, yüksek verimli VAILLANT  kombi, LEİSURE marka bulaşık makinesi, fırın, ocak, davlumbaz,

Adanuspark butik, lüks konut projesidir.  Ucuz inşaat sistemi TUNEL KALIP  ile yapılan, küçük dairelerden oluşan, kalabalık site ve toplu konut değildir.  Bundan dolayı tüm kullanılan malzemeler en kalitelisidir.

Çok Alternatifli Ulaşım seçenekleri.. Metro, Hafif Raylı sistem, Havaalanı, Deniz otobüsleri..

Adanuspark , Kadıköy – Kartal Metro istasyonuna  10dk yürüme mesafesinde olup,  bu ulaşımla İstanbul’un  Maslak ve Levent bölgelerine 66 dakika,  Atatürk Havalimanına 81 dk., Kadıköy 29 dk. Taksim ve Topkapı 55 dk. sürelerde  ve  ayrıca  Avcılar, Başakşehir gibi daha uzak bölgelere de Avrupa standartlarında yolculuk edilebilecektir.  

Tem bağlantı yolu ile E-5'e cepheli sitemizin, ulaşım imkânları çok fazla. Sabiha Gökçen havaalanı Tem bağlantı yolundan 15 dk, Kartal sahil yolundan Bağdat cad.15-20 k. Kozyatağı E-5 den 10-15 dk. Levent ikinci köprüden 30 dk. Real markete sınır komşusuyuz. Yeni Adliye binası 5 dakika yakınlıktadır.( ayrıca sahile 7dk,aydos orman yürüyüş parkuruna 6 dk mesafededir)